Společnost FN-NANO s.r.o. představuje patentovanou technologii nano nátěrů využívajících fotokatalýzu pro čištění vzduchu, odstraňování pachů, likvidaci virů a bakterií a snadnější údržbu povrchů. Díky obsahu oxidu titaničitého dochází při fotokatalýze k rozkladu molekul organických látek, které se mění na oxid uhličitý a vodu. Na tiskové konferenci to řekl Jan Procházka, vědec, vynálezce a majitel společnosti FN-NANO s.r.o.

Máme řešení, jak bezpečně používat desinfekční prostředky ve školách na celém světě. Certifikovaná a uznávaná technologie FN NANO, fungující na principu fotokatalýzy, likviduje z prostředí jedovaté látky a škodliviny včetně výparů dezinfekce.

Možnosti využití Nano-nátěru jak ve městech tak i u Vás doma

Na zoomu vidíte neúspěšný pokus prachového roztoče proniknout skrz nanovlákennou membránu.

Díky společnosti CORINTH máte jedinečnou příležitost nahlédnout dovnitř našeho nanovlákenného respirátoru BreaSAFE. Není to krása? Děkujeme!

Vystudoval průmyslovou energetiku a později i sociologii a psychologii. Dvacet let se věnoval oboru průmyslové automatizace, zahraničnímu obchodu a marketingu. Byl obchodní ředitel české pobočky italské společnosti Lovato Electric. Je spoluzakladatelem firmy nanoSPACE, která využívá nanovlákno v antialergických lůžkovinách. Je duchovním otcem projektu Česko je nano a předsedou Asociace nanotechnologického průmyslu ČR.

Celý otevřený dopis zákonodárcům najdete ZDE: http://www.nanoasociace.cz/otevreny-d… (Video vytvořila pro Asociaci nanotechnologického průmyslu ČR Blanka Litvajová – Matbold®) Česko má jedinečné know-how v oblasti mnoha aplikovaných nanotechnologií. Naše produkty často významně předčí zahraniční výrobky. Například české nanovlákenné respirátory nejvyšší třídy ochrany se vyrábějí bez ventilů. Díky tomu nepropouštějí viry od nakaženého uživatele a spolehlivě chrání všechny zúčastněné strany. Jejich další přidanou hodnotou je, že likvidují zachycené viry. Proto se dají používat i opakovaně.

Zákon o ochraně veřejného zdraví je zastaralý. Nezahrnuje možnosti použití nových inovativních technologií k prevenci šíření infekčních onemocnění. Součástí systému integrované prevence zdraví obyvatel ČR by mělo být využití vysokého technologického potenciálu České republiky v oblasti nanotechnologií.

Zákon o ochraně veřejného zdraví je zastaralý. Nezahrnuje možnosti použití nových inovativních technologií k prevenci šíření infekčních onemocnění. Součástí systému integrované prevence zdraví obyvatel ČR by mělo být využití vysokého technologického potenciálu České republiky v oblasti nanotechnologií.

Nanoden ve zpravodajské relaci České televize.

Rozhovor s doc. Ing. Kamilou Kočí, Ph.D. na téma fotokatalýza – 2.část.

Česko průkopníkem v nano-technologiích.

doc. Ing. Daniela Špirková Ph.D. , Centrum nanotechnologií – VŠV-TU Ostrava:

Ukázka chromatografických metod, testy nano-fotokatalyzátorů.

Tyto testy dokáží odhalit stopové koncentráty.

Nano-technologické okénko na téma využití Nanotechnologie.

Tým vědců z VŠB-TU Ostrava se dlouhodobě zabývá přípravou materiálu který dokáže ničit viry, bakterie a jiné nečistoty.

Nano4people s.r.o., Účastník soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje 2013

Vysoce účinné fotokatalytické nátěry FN lze použít k vytvoření ochrany proti graffiti. Povrch, který je naaplikován FN nátěrem, má nejen silnou samočisticí funkci, ale lze z něj snadno odstranit graffiti.

Ekomagazín na téma jak pomocí fotokatalýzy a nano-nátěrů čistit vzduch od nečistot. 

Ukázka funkčnosti Nano-nátěru proti grafitům a znečištění od smogových částic. 

Události komentáře ČT24.

Oxid titaničitý – TiO2. Zdánlivě obyčejný bílý prášek. Má výrazný jas, je barevně stálý a má schopnost rozptylovat světlo. Běžně se používá jako titanová běloba do nátěrových hmot, jako barvivo v potravinářství, nebo jako účinné složka některých opalovacích krémů, kosmetiky a zubních past. Tento prášek však má neobyčejné vlastnosti, tak zvláštní, že tomu původně chemici nechtěli ani uvěřit – má fotokatalytické schopnosti, dokáže tedy pomocí světla rozkládat nejrůznější chemické látky. Pokud se přidá do stavebních nebo nátěrových hmot, vytvoří základ jejich samočisticích vlastností. Odborníci tedy mají vizi: superčisté město a bezodpadové, ekologicky příznivé hospodářství.

Klikněte zde pro přidání vlastního textu

Klikněte zde pro přidání vlastního textu