Jak aplikovat FN® Aqua.

FN® Aqua je vodný přípravek zdravotně neškodných inertních minerálních látek. Slouží pro snížení spotřeby chemie při údržbě bazénové vody a bezchemickou údržbu jezírek.

Látky obsažené v suspenzi cestou fyzikálních a mechanických vlivů účinně brání přemnožení nežádoucích mikroorganismů. Umožňují tak snížit množství chemických prostředků používaných pro údržbu vody a zachování její kvality. Denní světlo je podmínkou pro správnou funkci a doporučujeme využití společně s UV lampou, kdekoliv je to možné.

Přípravek omezuje přemnožení mikroorganismů s využitím následujících
mechanismů:

  • obalení mikroorganismů anorganickým filmem,
  • odříznutí od živin
  • absorpce UV záření zabraňuje fotosyntéze.
  • světlem aktivované částice fotoaktivního oxidu titaničitého působí obrovskou energií uvolněných elektronů a elektronových děr na povrch bakterií, kde roztrhají molekuly organických látek tvořící jejich buněčnou stěnu. Tím dojde k jejímu protržení a následnému zániku.

DOPORUČENÍ K POUŽITÍ:

VENKOVNÍ ODKRYTÉ BAZÉNY:
Je vhodné pro venkovní odkryté bazény nebo bazény se systémem jemné pískové filtrace nebo filtrační náplní obsahující zeolity (např. ZELBRIT) a vybavené recirkulací s UVC lampou (tvrdé antibakteriální záření).

Není vhodný pro veřejná koupaliště a bazény bez dokonalé a pravidelné údržby.

ZASTŘEŠENÉ BAZÉNY:
Je vhodné pro zastřešené bazény s jemnou pískovou filtrací nebo filtrační náplní obsahující zeolity (např. ZELBRIT) a UV lampou, která je součástí filtračního systému a je pravidelně využívána. Možnost otevřít v létě bazén pro přímý vstup slunečního světla je výhodou.

ZAHRADNÍ JEZÍRKA:

Velmi vhodné na údržbu zahradních jezírek.

FN® NANO AQUA je možno používat souběžně s chemickými prostředky.

POSTUP A ZÁSADY APLIKACE:
Spotřeba a dávkování:

FN® NANO AQUA (dále FNA) se dodává jako koncentrovaná suspenze v plastových lahvích o objemu 0,25, 0,5, jeden nebo pět litrů.
Pro průběžnou údržbu s cílem snížení množství chemických přípravků pro údržbu bazénové vody se používá 0,1 litru koncentrátu FNA na 10 m3 bazénové vody, to je 50ml  koncentrátu FNA.
Aplikace FNA se provádí v předepsaném množství pravidelně v intervalu 7-14 dní dle stavu vody v bazénu a intenzitě využívání.

Příprava suspenze a její aplikace do vody:

FNA se aplikuje do bazénu naředěná a čerstvě rozmixovaná.
Příprava naředěné FNA:
FNA dokonale protřepeme (1 min.) v originální lahvi a odlijeme si do větší nádoby potřebné množství, kde ji dokonale rozmixujeme tyčovým mixérem s minimálně 0,5 litru vody. Mixujeme alespoň 3 min.
2. Ředění FNA:
K rozmixované FNA postupně a rovnoměrně přidáváme další potřebné množství vody a pokračujeme v mixování. Doporučená délka mixování je alespoň 8 min. a dodržujeme přestávky doporučené výrobcem mixérů. Pozn. Čím lépe rozmixujeme, tím lepší funkce a menší spotřeba.

Dodržení postupu přípravy suspenze je důležité pro dosažení dokonalé distribuce jejích minerálních složek ve vodě, a tím i pro zajištění dobré funkčnosti přípravku!

APLIKAČNÍ VIDEA:

ZPROVOZNĚNÍ BAZÉNU PO ZIMĚ:

PRŮBĚŽNÁ ÚDRŽBA BAZÉNOVÉ VODY :

JAK ZAZIMOVAT BAZÉN S FN NANO®AQUA

SAMOČISTÍCÍ STĚNY BAZÉNU ( vhodné pouze pro zapuštěné bazény s pevnými stěnami):

Stěny bazénu nastříkané produkty FN NANO jsou mimořádně odolné proti zarůstání řasami a zvyšují účinnost fotokatalytické nechemické ochrany bazénu proti přemnožení mikroorganismů.

JAK PROVÁDĚT BEZCHEMICKOU ÚDRŽBU JEZÍRKA:

Zdroj:fn-nano.com
© 2019 Nano4people