VYŠŠÍ HYGIENICKÝ STANDARD V ŘEZNICTVÍ A UZENÁŘSTVÍ

V prosinci loňského roku se majitel rodinného řeznictví a uzenářství Josef Filák rozhodl aplikovat FN NANO® nátěry pro udržení hygienického standardu v jedné ze svých prodejen v Šestajovicích u Prahy.  

Jedná se o řeznictví a uzenářství z valašské dědiny v Horní Lidči s tradicí od roku 1991. Je založeno na kvalitních výrobcích, které vyrábí poctivě, podle prověřených receptur a z těch nejkvalitnějších surovin. A také šetrně k přírodě.

To byl také jeden z důvodů, proč se majitelé rozhodli pro samočistící nano nátěr FN NANO®, který je založen na čistém a ekologicky velmi šetrném fyzikálním způsobu – fotokatalýze.

Tato technologie pomáhá bez použití chemických látek v potravinářské výrobě s ochranou proti nežádoucím mikroorganismům a při dočišťování vzduchu od nepříjemných pachů.

Prostřednictvím společnosti Nanotechnologie 21 s.r.o. byly v prosinci 2020 ošetřeny stropy provozovny těmito nano nátěry.

Použitím technologie FN NANO®se velmi účinně zvýšila ochrana lidí v prostorách prodejny i zázemí. Majitelé tak učinili krom udržení a zvýšení hygienického standardu požadovaného v potravinářských provozech také i preventivní opatření proti šíření přenosu nákaz vzduchem mezi zaměstnanci a klienty a dočistili vzduch od pachů z výrobny.

Začátkem roku 2021 zde proběhla kontrola ze Státní veterinární správy, která byla naprosto nadšena z čistoty prostředí a z toho, že není v provozovně cítit žádný zápach. Když jim provozovatel sdělil, jakou technologií mají prostory ošetřené, tak tomu nemohli uvěřit, protože o tom nikdy neslyšeli. Přitom právě v oblasti potravinářství má využití této technologie obrovský potenciál.

V potravinářské výrobě je funkční nátěr FN NANO® využíván jako účinná dlouhodobá nechemická ochrana proti růstu plísní a kvasinek a proti šíření nepříjemných pachů. Krom toho pomáhá odstraňovat z ovzduší i další mikroorganismy, škodlivé látky, bakterie a viry a chrání povrchy před usazováním prachu. Garance funkčnosti je minimálně 10 let.

Funkční nátěry FN NANO® byly Státním zdravotním ústavem (SZÚ) schváleny pro použití v potravinářské výrobě. Státní zdravotní ústav shledal, že funkční nátěry FN NANO® jsou zcela zdravotně nezávadné z hlediska ochrany veřejného zdraví. Nano nátěry výrazně snižují riziko přenosu infekčních chorob, zvyšují hygienický standard prostředí a jsou již léty a praxí ověřeny i ve zdravotnických zařízeních.

Jsme velmi rádi, že se nano nátěry krom zdravotnických zařízení, ubytovacích zařízení, kanceláří a domovů dostávají i do dalších oblastí našeho života. Potravinářský průmysl patří mezi velmi významné obory, kde mohou být nano nátěry velmi úspěšně využívány.

Těší nás, že rodinné řeznictví a uzenářství Josef Filák jde v tomto oboru příkladem.

Zdroj: fn-nano.com