Rodiče nemusí zůstávat stále doma.

Každý známe tu situaci, když dáváme děti do školky a trneme, kdy s nimi kvůli nemoci budeme muset zůstat zase doma. Častým důvodem jsou respirační onemocnění, když jedno dítě přijde s kašlem a za pár dní jich kašle deset. Co kdybyste tomu mohli předejít? Nebo aspoň snížit riziko na minimum?

Zavřít do klecí je nemůžeme a ani roušky by asi neměly velký úspěch. Pořád je ale zásadní snížit koncentraci virů či bakterií ve vzduchu. Tradičně se to řeší výkonnými čističkami vzduchu nebo kvalitní vzduchotechnikou, větráním apod. Tato řešení však jsou nákladná na implementaci i energetickou spotřebu a při nedostatečné údržbě (např. výměna filtrů) můžou naopak být zdrojem šíření těchto nákaz.

Víte, že účinnou čističkou vzduchu by mohl být strop? Toto netradiční a málo známé řešení je už ve školkách využíváno s velice dobrými výsledky. MŠ v Paskově má zkušenost s tímto způsobem čištění vzduchu přes 10 let a potvrzuje více než 30% pokles nemocnosti dětí. Paní ředitelka, Marie Procházková, z MŠ ve Vinařicích mluvila dokonce o 70% snížení nemocnosti.

Jsou to fotokatalytické nátěry FN NANO®, které vytváří vysoce účinný povrch čistící vzduch. Nátěr se aplikuje na strop, případně na stěny. Po aplikaci této technologie aeroskopická měření prokázala výrazné snížení koncentrace zdraví škodlivých látek i v prostorách, ve kterých je kladen velký důraz na čistotu ovzduší. Renomovaný hygienik a epidemiolog RNDr. Erich Pazdziora, CSc. doporučil používání fotokatalýzy jako preventivního prostředku proti šíření respiračních onemocnění.