Je obecně známo, že povrch světlých barev se tolik nezahřívá, nevýhodou takových barev na fasádách domů však bývá jejich viditelné zněčištění. Málokdo ale ví o novince v podobě fasádního nátěru, který fasádu nejen dlouhodobě ochrání a udrží čistou, ale jeho povrch navíc odráží zpět do vesmíru tepelné i solární záření.

„Díky tomu si s nano nátěrem technologie FN NANO® můžete vytvořit s klidným svědomím i bílou fasádu, která zůstane dlouhodobě čistá, a zároveň bude její povrch v letním období chladnější. To se významně projeví na komfortnosti bydlení i na vašich nižších výdajích za užívání klimatizace,“ nabízí možnosti Jan Procházka, vynálezce a majitel českého patentu pro technologii FN NANO®.   

Funkce samočistícího nátěru jsou založeny na čistém a ekologicky velmi šetrném fyzikálním způsobu – fotokatalýze. Ochranný nátěr FN NANO® využívá energii slunce, kterou převádí na ekologický efekt přirovnatelný k horké plotýnce, která na sobě pálí špínu a škodlivé látky.

„Fyzikální jev se nedá zpochybnit a díky němu lze pochopit, proč jsou povrchy dlouhodobě čisté.

 Ale jak je to s tou chladnější fasádou? Odpověď jsme našli v USA, kde byly prováděny testy nano nátěru technologie FN NANO® a zde je výsledek: Produkt FN NANO® získal CERTIFIKÁT COOL ROOF RATING COUNCIL. Byl posuzován produkt FN NANO ®2 technologie FN NANO® a jeho schopnost odrážet tepelné a solární záření,“ vysvětluje Jan Procházka.

Nano nátěr odráží zpět 80 % energie

Z uvedeného výsledku měření, testů a závěrečného potvrzení bylo vyhodnoceno, že nano nátěr FN NANO®2 odráží téměř 80 % tepelné energie zpět do vesmíru.

Vzhledem k mimořádně vysoké fotokatalytické účinnosti funkčních nátěrů FN NANO® si výrobce může dovolit poskytnout garanci na funkčnost a dlouhodobě čistý vzhled povrchů v délce trvání min. 10 let s tím, že jeho životnost lze odhadnout na několik dekád.

„Ochranná vrstva vytvořená funkčním nátěrem FN NANO® s pomocí fotokatalýzy účinně a dlouhodobě zamezuje růstu řas a plísní a v neposlední řadě čistí okolní vzduch od nebezpečných látek jako je benzo-a-pyrén, oxidy dusíku, ozón a některé skleníkové plyny,“ dodává Jan Procházka.

I vy si můžete vytvořit bezúdržbovou samočistící fasádu na vašem domě. Není to nic složitého, u rodinného domu to zvládne každý sám. Jak na to se můžete podívat zde. Důležité je dodržet správné postupy a pak bude vaše fasáda na dlouhé roky ošetřená, chráněná, a ještě budete mít dobrý pocit, že děláte něco pro své prostředí.

Jak lze na fasádě dlouhodobě ušetřit?

  • Nechte si vytvořit samočistící fasádu, která zůstane dlouhodobě čistá bez plísní a zelených řas. Nebudeme muset vynakládat zhruba co 3–5 let finance za její mytí a tím i poškozování povrchu.
  • Díky nano nátěru vytvoříme na fasádě ochranný UV štít, který odcloní nežádoucí záření, které postupně ničí povrch fasády. Nebudeme muset za nějaký čas dělat zcela novou fasádu.
  • Finální nano nátěr ponechá stálou barevnost naší fasády, a ještě ochladí její povrch. Tedy žádné další náklady na obnovování barvy fasády a úspora peněz za menší využívání klimatizace.